czwartek, 4 września 2008

Słownik liczebników coinnegoznaczących Dwimenora

Jeden z tysięcy fanów tego bloga zauważył iż nadużywam słowa gazylion i zaintrygowany spytał ile to dokładnie jest. Po krótkich wyjaśnieniach odpuścił sobie zadawanie głupich pytań. Ale w ten sposób dał mi pomysł na krótki wpis na bloga.

Gazylion - dowolna liczba dodatnia, całkowita z przedziału od 1 do plus nieskończoności, która akurat pasuje w zdaniu. Statystyczny człowiek zapytany "ile to jest gazylion" nie będzie potrafił wskazać jakiegoś konkretnego wykładnika potęgi, ale z pewnością powie "dużo". "Przekręcić podatników na gazylion baksów" - przekręcić podatników na strasznie dużo baksów, tak dużo, że nie da się tego wyrazić słowami.

Zylion - mniej niż gazylion. Jeżeli stosuje się w zdaniu, to tylko w kontekście słowa gazylion

Pierdyliard - Liczba dodatnia, całkowita z przedziału od jednego do 10^9. Liczbą tą określa się liczbę rzeczy do zrobienia których nie chce się zrobić, lub niemiłych rzeczy które trzeba zrobić. "Poszedłbym na tymbarka, ale mam pierdyliard rzeczy do zrobienia" - Poszedłbym na tymbarka, ale mam masę rzeczy do zrobienia, ale to są strasznie głupie i nudne obowiązki i nie za bardzo chce mi się je wykonywać.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niesamowicie wadomający wpis.

Anonimowy pisze...

Wpis jest faktycznie wadomający - gazylion jest wydumany, ja sobie doskonale dotąd radziłem przy użyciu samodzielnego zyliona (w identycznym znaczeniu). Zgodnie z zasadą brzytwy Ockhama, nie ma po co szukać bardziej skomplikowanych rozwiązań, skoro istnieją prostsze - nie ma więc też potrzeby uzywać gazyliona, skoro jest zylion. :-)

Bobas pisze...

W końcu "spotkałam" kogoś, kto używa słowa gazylion- już myślałam, że jestem sama na świecie!
Pozdrawiam,

Marta